KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12746046
nr 1274 6046
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Tylösand. Signerad, bör dedikation. Motivet: 15x21 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:19:18
8/9 11:36:01
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth